Mówią o niej, że jest polską Norah Jones. Jej debiutancki krążek Girl Talk osiągnął w Polsce status platynowej płyty. W 2008 roku otrzymała stypendium w jednej z najbardziej znanych szkół jazzowych, University of Miami Frost School of Music, a dwa lata później nagrała swoją pierwszą płytę. O kim mowa? Monika Borzym – młoda artystka polskiego pochodzenia, która kończy pracę nad kolejnym albumem.

Premiera płyty zatytułowanej My Place zaplanowana jest na 15 października. Album był nagrywany w Sear Sound Studio (Nowy Jork), w składzie: Larry Campbell (gitarzysta znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem i Norah Jones) i basista Tony Scherr (m.in. Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield). Nad produkcją czuwał, tak jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa, Matt Pierson.

Na płycie można będzie usłyszeć także wielu znakomitych gości, np. Johna Scofielda (gitara jazzowa), Romero Lubambo (gitara akustyczna), Chrisa Pottera (saksofon), Randy’ego Breckera (trąbka).

Poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegały prace w studio i kto uczestniczył w nagraniach.

Nie ma więcej wpisów