The Dumplings to duet, który poruszył mnie swoim talentem do granic możliwości. Justyna Święś i Kuba Karaś mają zaledwie naście lat, jednak wiek nie wyklucza ich w tym wypadku z czołówki polskich odkryć muzycznych. Ten młody zespół w ciągu ostatnich dni stworzył niebywałą atmosferę wokół siebie dzięki rewelacyjnemu materiałowi, który w mgnieniu oka rozpowszechnił się w sieci.

Justyna ma 16 lat, Kuba 17. Wspólnie tworzą już dwa lata, natomiast zespół The Dumplings założyli dopiero po wielu próbach odszukania własnego stylu. Teksty piszą oboje, jednak często tworzą w odosobnieniu, konsultując później wspólnie swoje pomysły. Za komponowanie odpowiedzialny jest Kuba, wokalnie uzupełnia duet zaś Justyna, chociaż jak sama przyznała w ich pierwszym wywiadzie dla Łukasza Jakóbiaka – bardzo lubi, gdy Kuba towarzyszy jej w śpiewie. Zapytani o gatunek, jaki tworzą, przyznają, iż trudno im go określić, gdyż mają obecnie masę inspiracji, które nie ograniczają ich do jednego gatunku.

Wszystkie utwory stworzyli sami. Nagrali je w pokoju, gdyż inne warunki ich nie satysfakcjonują. Ich warsztat muzyczny opiera się na gitarze, pianinie, perkusji i wszystkim innym, co może wywołać potrzebne i ciekawe dźwięki. Na tworzenie poświęcają swój każdy wolny czas, który – jak słychać w udostępnionych nam utworach – owocuje rewelacyjnymi kompozycjami.

Dotychczas pojawiło się 9 kawałków na platformie SoundCloud, jednak jestem pewna, iż z takim zapałem, jaki pokazują nam teraz Ci młodzi muzycy, na tych kilku utworach nie skończy się publikacja nowych nagrań. Założenie obecne jest więc oczywiste – Justyna i Kuba dążą do tego, aby wydać własną płytę.

The Dumplings to przede wszystkim młodzi ludzie, którzy jeszcze skupiają się na dorastaniu i codziennych potyczkach w tym wieku. Justyna i Kuba są jednak zdecydowanie dobrymi muzykami, którzy osiągnęli bardzo wysoki poziom, jak na swój wiek. Miejmy nadzieję, iż pokażą nam niebawem, jak potrafią wykorzystać swoje możliwości i pójdą właściwą drogą w swojej muzycznej karierze, bo owa na pewno właśnie się rozpoczęła.

Trzymam mocno kciuki za pierwszy zbliżający się koncert podczas Warsaw Fashion Weekend oraz życzę nam wszytskim tego, aby w Polsce rodziło się więcej takich talentów i tak dobrych utworów, jak zdecydowany faworyt duetu pt. Słodko-Słony Cios.

Nie ma więcej wpisów