Trudno uwierzyć, że Mikromusic na scenie obecni są już od dekady. Mimo imponującego stażu ich muzyka wciąż wyróżnia się na tle innych rodzimych artystów. Trio zgrabnie łączy różne gatunki, bazując głównie na trip hopie i jazzie. Największym atutem grupy i zarazem znakiem rozpoznawczym jest jednak tajemniczy, niepowtarzalny wokal Natalii Grosiak. Przepiękny głos w połączeniu z oryginalnymi dźwiękami i naprawdę dobrymi tekstami tworzą spójną całość, która jeszcze bardziej zyskuje podczas występów na żywo.

Choć zespół ma na koncie pięć płyt i kilka wyróżnień, to dopiero ostatnie dzieło przyniosło im prawdziwą popularność. Przewrotnie zatytułowany album – Piękny koniec – zdobył pozytywne recenzje, co z pewnością przełożyło się na frekwencje podczas koncertów. Jeśli jesteście ciekawi, jak krążek brzmi w wersji live, to teraz trafiły się ku temu dwie świetne okazje. Mikromusic wystąpią bowiem w warszawskiej Cafe Kulturalna, a dzień później w sopockim Sfinksie700.

Oprócz Takiego chłopaka i reszty kawałków z Pięknego końca usłyszymy zapewnie starsze kompozycje takie jak m.in. Słonecznik i Dobrze jest. Jako że wszystkie płyty zespołu utrzymane są na wysokim poziomie, to możemy spodziewać się obfitującej w doznania dawki muzyki.

Kiedy: 5.10 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Cafe Kulturalna (Plac Defilad 1)
Start: 22:00
Bilety: 25/35 PLN

 

Kiedy: 6.10 (niedziela)
Gdzie: Sopot, Sfinks700 (ul. Mamuszki 1)
Start: 21:00
Bilety: 25/35 PLN

 

Nie ma więcej wpisów