O duecie The Dumplings zrobiło się przez ostatnie dni bardzo głośno. Odkąd młodzi muzycy udzielili swojego pierwszego wywiadu (dla Łukasza Jakóbiaka), w sieci rozpętało się totalne zawirowanie wokół nowego muzycznego odkrycia. Justyna i Kuba tworzą ze sobą dwa lata, jednak dopiero teraz udało im się przebić na muzyczną scenę. Przeczytajcie, co tak naprawdę napędza i inspiruje młodych muzyków do tworzenia dźwięków.

musicis.pl: Jesteście młodymi ludźmi, właściwie jeszcze nastolatkami. Czy już teraz jesteście pewni, że właśnie to chcecie robić w życiu?

Kuba: Tak, zdecydowanie to chcemy robić w życiu, ale nie wiadomo, czy się uda.

musicis.pl: Skąd w Was takie zamiłowanie do muzyki? Macie jakieś muzyczne korzenie, czy sami wydobyliście z siebie miłość do tworzenia dźwięków?

Justyna: Nie mamy żadnych muzycznych korzeni. Muzyka towarzyszy nam od zawsze i w końcu postanowiliśmy zrobić coś sami.

musicis.pl: Skąd czerpiecie inspiracje?

Justyna: Inspiracje to głównie muzyka, ale często obserwujemy otoczenie, opowiadamy co nam się śniło. Tak np. powstał utwór Man Pregnant. Czytamy również książki G.G Marqueza – są dla nas bardzo inspirujące i silnie oddziałuje na naszą wyobraźnię.

musicis.pl: Jak dążycie do profesjonalizmu?

Kuba: Gramy i tworzymy, aby to, co robimy, było lepsze.

musicis.pl: W ciągu kilku dni przyciągnęliście masę nowych słuchaczy. Nie dzieje się to za szybko?

Justyna: Myślę, że w kwestii rozprzestrzeniania się w internecie nic nie dzieję się za szybko.

musicis.pl: Jak czujecie się z nagłym nagłośnieniem Waszej twórczości? Motywuje Was to?

Kuba: Świetnie! Tak, bardzo nas to motywuje. Ludzie, którzy mówią, że nasza muzyka im pomaga, albo że np. jeżdżą dzięki niej szybciej na rowerze, bo jest taka energiczna, cieszą nas i zachęcają do pracy.

musicis.pl: Za kila dni odbędzie się Wasz pierwszy występ na żywo. Zagracie swój pierwszy koncert podczas Warsaw Fashion Weekend. Jesteście gotowi wystąpić przed dużą publicznością?

Kuba: Tak, nie możemy się doczekać! Jesteśmy ciekawi, jak ludzie zareagują na naszą muzykę na żywo.

musicis.pl: Jakie są Wasze plany na przyszłość? Czy uważacie, że to, co prezentujecie teraz, jest idealne? Co chcielibyście ewentualnie zmienić w swojej muzyce?

Kuba: Chcielibyśmy wydać płytę. Jeśli chodzi o rzeczy do poprawienia – z pewnością czeka nas wiele godzin pracy i zdajemy sobie z tego sprawę. W muzyce raczej nic nie chcielibyśmy zmieniać… no może tylko to, aby więcej utworów nadawało się do tańca.

musicis.pl: Planujecie poszerzyć skład zespołu?

Justyna: Raczej nie, dogadujemy się we dwójkę idealnie.

musicis.pl: Czego byście sobie na ten moment życzyli?

Justyna: Żeby zdać maturę i nie stracić natchnienia.

musicis.pl: Który utwór z waszego repertuaru jest Waszym zdaniem najlepszy?

Justyna: Oboje najbardziej lubimy Freeze i chcemy, żeby w tym kierunku zmierzała nasza muzyka.

Nie ma więcej wpisów