Shelter Point to duet pochodzący z Nottingham. Za dźwięki odpowiedzialny jest Laim i Robyn, którzy swoimi eksperymentami muzycznymi przywodzą na myśl klimaty z ukształtowanego elektronicznego brzmienia Jamesa Blake’a. Ten duet to kolejni muzycy podążający za tropem minimalistycznych dźwięków. To artyści, którzy nie boją się różnych eksperymentów i odznaczają się oryginalnym głosem przywołującym amerykańską muzykę R&B.

Wszystko zaczęło się od EP-ki Forever for Now, która zawierała cztery utwory. Materiał odznaczał się wówczas przede wszystkim warstwą wokalną grającą pierwsze skrzypce. Debiut natomiast nie okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż wielu słuchaczy zarzucało zbyt duże podobieństwo do słabej wersji Blake’a czy Mount Kimbie. Kawałek Braille, pomimo tego, iż brzmi profesjonalnie, okrzyknięty został w wielu sferach mdłym dźwiękiem syntezatora.

Duet po kilku miesiącach od wydania debiutanckiej EP-ki powrócił z nowym materiałem. Shelter Point udostępnili dwa genialne utwory, które moje serce zdobyły w tempie ekspresowym. Włączając utwór Dog Howl, nie sposób się nie zakochać w tak emocjonalnych dźwiękach. Pomimo tego, iż w klimacie od pierwszych utworów niewiele się zmieniło, nagrania są bardziej dopracowane i urzekające. Duet ewidentnie postawił na emocjonalność. Warstwa wokalna wzrusza od pierwszych sekund utworów. Wspomniane nagranie Dog Howl oraz Not to You są moimi faworytami.

Nie ma więcej wpisów