Matthew Caws, najbardziej znany ze swojego udziału jako gitarzysta i wokalista w zespole Nada Surf, stworzył nowy projekt wraz z Julianą Hatfield, która z kolei swoją popularność zyskała dzięki zespołom Some Girls oraz Blake Babies.

Tymi słowami, przy okazji prezentowania kolejnej sylwetki w dziale nowe brzmienia, zaczęłam Wam opowiadać w skrócie historię połączenia się tych dwóch dojrzałych muzyków w zupełnie nowym duecie pod nazwą Minor Alps. Wówczas artyści mieli do zaprezentowania jedynie jeden utwór, którym zaczęli promować swoją twórczość pod zupełnie nową nazwą. Wiedzieliśmy natomiast, iż na tym jednym kawałku się nie skończy, gdyż data premiery debiutanckiego albumu była już znana. Do tej daty musiało jednak minąć jeszcze niecałe dwa miesiące, które właśnie powoli dobiegają końca, a duet udostępnia nam przedpremierowo cały album do przesłuchania.

Album Get There jest swoistą perełką w dorobku muzyków, gdyż ich drogi próbowały się połączyć już wcześniej. Wspólne nagrane utwory i przyjaźń doprowadziła ich właśnie do tego momentu. My natomiast na podstawie tego materiału możemy sami ocenić, czy ich wokale są tak podobne, że w niektórych momentach nie można rozpoznać, który jest który. Tak bowiem twierdzi sam Matthew Caws i stanowczo podkreśla, że ta współpraca to swoiste przeznaczenie.

Nie ma więcej wpisów