Trzeciego listopada w Nowym Jorku odbędzie się pierwsza w historii ceremonia rozdania nagród YouTube. Impreza ta ma na celu uhonorowanie artystów, którzy w ostatnim roku pobijali rekordy popularności i zdobyli największą ilość odsłonięć w tym popularnym serwisie.

Podczas gali wystąpią m.in. M.I.A, Earl Sweatshirt, Eminem, Lady Gaga oraz Arcade Fire. Ci ostatni po raz kolejny spotkają się tam z Spikiem Jonzem, który będzie odpowiadał za reżyserię występów poszczególnych artystów. Dzięki innowacyjnym pomysłom Joneza i jego ekipy, występy staną się czymś w stylu klipu tworzonego na żywo, skrzyżowaniem koncertu z filmem.

Arcade Fire współpracowali już ze słynnym reżyserem przy okazji krótkiego filmu Scenes From The Suburbs, który towarzyszył ich poprzedniemu albumowi.

Jeśli chodzi o same nagrody to lista nominowanych w kategorii Artysta Roku czy Fenomen YouTube nie zachwyca, ale nie ma się czemu dziwić – w końcu jest to wyróżnienie za statystyki, nie za artystyczną wartość czyjejś twórczości. Za to bardzo ciekawie wygląda kategoria Innowacja Roku.

Pełna lista nominowanych znajduje się TUTAJ.

Nie ma więcej wpisów