Dziś oficjalnie do sklepów trafił długo oczekiwany album warszawskiego zespołu Sorry Boys. Vulcano to jedna z najważniejszych premier tego roku na rodzimym rynku muzycznym.

Zespół zadebiutował trzy lata temu płytą Hard Working Classes wydaną nakładem Mystic Production i od razu wzbudził spore zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i recenzentów. Od tamtego czasu Sorry Boys zaprezentowali debiutancki materiał na najważniejszych festiwalach w kraju, zagrali gościnnie podczas trasy Brodki i zespołu Hey, a także wystąpili w roli supportu przed koncertem Jessie Ware i I Blame Coco – spory sukces jak na debiutującą grupę.

Płytą zatytułowaną Vulcano Sorry Boys pokazują, że nie są przypadkowym odkryciem, które po świetnych recenzjach zamierza budować na nich swoją karierę. To artyści, którzy żmudną pracą wyznaczyli swoją ścieżkę w muzycznym świecie i coraz prężniej nią podążają. A dziś to przełomowy moment w historii Beli Komoszyńskiej i spółki – właśnie się okazało, że nagrali płytę, która bije na głowę debiutancki krążek.

Na najnowszej płycie Sorry Boys znajdziecie 10 premierowych kompozycji, do których teksty napisała Bela Komoszyńska – wokalistka zespołu. Jeden z nich, Zimna wojna, napisany został w języku polskim.

Produkcją muzyczną płyty Vulcano zajął się Marek Dziedzic. Adam Toczko wraz z Bartoszem Dziedzicem i Bogdanem Kondrackim odpowiedzialni są za realizację i miks. Masteringiem całego albumu zajął się wspomniany wcześniej Adam Toczko.

Nie ma więcej wpisów