Szkocka supergrupa Biffy Clyro wraca do Polski! Muzycy dali nam wspaniałą dawkę rockowego grania podczas tegorocznego Coke Live Music Festiwalu. Już tam obiecali, że wkrótce zobaczymy się ponownie. Nie były to słowa rzucone na wiatr. Już 13 listopada pojawią się w warszawskiej Stodole – będzie to jedyny klubowy koncert w Polsce podczas jesiennej trasy promującej ostatnie wydawnictwo zespołu, podwójny album Opposites.

Biffy Clyro istnieją od 1995 roku, jednak dopiero wydanie albumu Puzzle w 2007 roku sprawiło, że zainteresował się nimi muzyczny świat. Przez lata byli supportem takich kapel jak Muse, The Who czy The Rolling Stones.

Ostatnio panowie intensywnie koncertowali – cały czas trwa trasa promująca Opposites. Ponadto, muzycy ponownie wystąpili w roli supportu trio Muse na części ich europejskiej trasy koncertowej. W międzyczasie zespół wydał także kolejną EP-kę związaną z albumem Opposites. Victory Over the Sun EP, prócz tytułowego kawałka, zawiera trzy niepublikowane wcześniej utwory: A Lonely Crowd, Fingers and Toes oraz No I’m Not Down. Biffy Clyro przyzwyczaili fanów, do dużej ilości B-side’ów przy niemal każdym albumie. Z wywiadów wiadomo, że podczas nagrywania Opposites muzycy mieli do dyspozycji około 40 utworów – miejmy nadzieję, że wszystkie niewykorzystane w końcu trafią na płytę podobną do Lonely Revolution.

Mam  nadzieję, że panowie nie zapomną o swoich wieloletnich fanach i podczas warszawskiego koncertu uraczą nas również smaczkami z poprzednich albumów.

Kiedy: 13.11 (środa)
Gdzie: Warszawa, Stodoła (ul. Stefana Batorego 10)
Wstęp: 99 zł / 120 zł
Start: 20:00

Nie ma więcej wpisów