Nie musieliśmy długo czekać na kolejny krok trio z Warszawy. Podczas koncertu na tegorocznym Open’er Festiwalu, między jednym a drugim utworem padły bardzo ważne słowa, szczególnie ważne dla fanów Magnificent Muttley. Panowie zapowiedzieli rychłe nadejście nowego wydawnictwa. I tak też się stało! Jeszcze w tym roku, a dokładniej 25 listopada ukaże się EP-ka pt. Little Giant.

Wydawnictwo zawierać będzie pięć utworów, w tym dwa zupełnie nowe, premierowe kawałki – resztę stanowić będą nagrania zarejestrowane dla projektu OtwARTa Scena, a pochodzące z debiutanckiego albumu warszawskiej grupy. Produkcją mini albumu zajął się Leszek Biolik – jeden z inicjatorów projektu OtwARTa Scena oraz producent solowego albumu Misi Furtak oraz krążka Lake and Flames grupy The Car Is On Fire. Sami muzycy wypowiadają się o tej współpracy następująco: Leszek jest osobą idealnie rozumiejącą to, w jakim kierunku chce iść Magnificent Muttley i to, że nowe wydawnictwo powinno otworzyć nowy etap dla zespołu. Miksem całości natomiast zajmie się Marcin Gajko.

Przypominam, że Magnificent Muttley zadebiutowali w zeszłym roku niezwykle dojrzałym jak na zespół z tak krótkim stażem albumem, który został świetnie przyjęty zarówno przez media jak i przez publikę. Jednak prawdziwą moc ich muzyki widać dopiero podczas koncertów, gdzie niemal gołym okiem widać hulającą między nimi energię. Poniżej jedno z nagrań dla projektu OtwARTa Scena – utwór Stains.

Nie ma więcej wpisów