Wszyscy miłośnicy instrumentalnego hip-hopu tworzonego na samplerach, analogowym sprzęcie, gramofonach i taśmie najbliższą sobotę mają zaplanowaną, a konkretniej zaplanowany mają sobotni wieczór, który spędzą we wrocławskiej Bułce z masłem. Tam bowiem muzyką raczyć będą twórcy, którzy nazywają się Modulators.

Modulators to projekt, który tworzą DJ Eprom, DJ Ben oraz DJ Krótki. Ten pierwszy jest producentem, DJ-em, turntablistą i ma swoim koncie dwa tytuły Mistrza Świata Federacji IDA z 2007 roku. Pozostali panowie to jedni z najwybitniejszych polskich turntablistów.

Przy tworzeniu muzyki Modulators sięgają po żywe instrumenty, wykorzystują sterty jazzowych płyt, tworząc z tego melodyjne kompozycje, od których trudno się oderwać.

Co ciekawe, ich płyta powstała w ciągu dwóch sierpniowych weekendów w 2012 roku. Album jest, co prawda, spontaniczny, jednak jest przy tym również spójny kompozycyjnie i brzmieniowo. Za bity odpowiedzialny jest Eprom, który zajął się też skreczami, w czym wspomogli go Ben i Krótki. Materiał utrzymany jest w konwencji truskulowego hip-hopu lat 90., ale znajdziecie nań także kilka elektronicznych kompozycji.

Przy okazji tego wydarzenia, tego samego dnia, w tym samym miejscu, w godzinach od 16:00 do 19:00, odbędzie się skrecz sesja, którą poprowadzi m.in. Clinton odpowiedzialny także za afterparty.

Kiedy: 9.11 (sobota)
Gdzie: Wrocław, Bułka z masłem (Włodkowica 8A)
Start: 21:30
Wstęp: 15 zł / 20 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów