James Blunt to czołowy artystka muzyki popularnej. Ma na swoim koncie 17 milionów sprzedanych płyt, dwukrotnie zdobył Brit Awards, VMA, Ivor Novello Awards, był pięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a teraz powraca w wielkim stylu. Czwarty studyjny album byłego kapitana armii brytyjskiej został wydany 21 października.

Moon Landing to longplay, który z pewnością przypadnie do gustu fanom muzyka. Pełen chwytliwych melodii, mocnych kreacji i przenikliwych tekstów jest – jak mówi sam artysta – swoistym powrotem do korzeni, do czasów kiedy tworzył swoje największe hity. W tej mocno osobistej płycie nie mogło oczywiście zabraknąć romantycznych i emocjonalnych utworów na kształt You’re Beautiful.

Miłosne ballady, jak Face the Sun czy Sun on Sunday, przeplatają się jednak z rytmicznymi i nieco podkręcającymi tempo Heart to Heart, The Only One i Bones. Jest tu również kawałek szczególnie ważny dla Blunta – Miss America to hołd dla zmarłej Whitney Houston. Talent Jamesa w wykonaniu Moon Landing wybucha potężną dawką nostalgicznych brzmień. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, czyli Bonfire Heart, już zdobył uznanie popularnych rozgłośni radiowych na całym świecie.

Przy produkcji płyty James Blunt współpracował z takimi osobowościami jak Tom Rothrock (Moby, Beck, Foo Fighters), Ryan Tedder (Maroon 5, Beyonce, Adele), Steve Mac, Guy Chambers, Steve Robson, Martin Terefe.

Nowe dzieło Brytyjczyka z pewnością na długo pozostanie w mainstreamowej przestrzeni muzycznej, racząc słuchaczy niewiarygodnie emocjonalnym ładunkiem, dawką poetycznego wokalu i łagodnymi melodiami.

Nie ma więcej wpisów