The Night VI zadebiutowali 12 sierpnia. Wówczas pojawiła się ich debiutancka EP-ka zatytułowana Still Thinking of You. Materiał został wypromowany singlem pt. Thinking of You, który zdobył w krótkim czasie dużą aprobatę fanów. Muzyka grupy została bardzo dobrze przyjęta i cieszy się do tej pory sporym zainteresowaniem, pomimo powolnych początków.

Obecnie zespół częstuje swoim nowym projektem, który zawiera jedynie sześć kawałków, jednak to bardzo sentymentalny i szczególny materiał. Krążek nosi tytuł VI X VI i ujawnia kilka coverów wykonanych przez całą grupę. Każdy z tych utworów został wybrany indywidualnie, dlatego liczy taką, a nie inną ilość – każdy z członków mógł dokonać jednego wyboru, który uzasadnił pod konkretnym nagraniem. Muzycy przy tej okazji opowiadają, co było ich inspiracją kilka/kilkanaście lat temu, co stało się dla nich sentymentalne i dlaczego to właśnie ten numer.

Do tej pory udostępniono cztery kawałki. Swoich wyborów dokonali kolejno Kristy Buglass, Jack Gourlay, Anna Pesquidous i Bo Morgan. Przed nami jeszcze dwa utwory, które wybiorą pozostali członkowie zespołu.

Nie ma więcej wpisów