Piotr Jabłoński (wokalista, gitarzysta): Muzyka ma dla mnie dwojakie znaczenie. Tworzenie i granie to moja pasja, uwielbiam to robić i sprawia mi to wielką radość. Słuchanie jej to przywracanie wspomnień, coś jak palenie papierosów. Podobno człowiek uzależnia się nie od samej nikotyny, ale od sytuacji, w których nikotynę zażywa, więc każdy papieros przywołuje wspomnienia. Ze słuchaniem mam podobnie. W przypadku jakichś nowych płyt i zespołów mam tak, że muszę się ich na nowo uczyć, a potem się uzależniam. Coś jak pierwsze próby palenia.

Arkadiusz Łyszczak (perkusista): Muzyka to emocje, zapachy, światła, cienie. Muzyka mogłaby zastąpić słowa, a i tak lepiej oddałaby stan rzeczy, opisała daną sytuację, wyraziła uczucia intensywniej i klarowniej. Czasami myślę sobie, jakby to było, gdyby ludzie porozumiewali się za pomocą piosenek. Albo pisali do siebie utwory, zamiast wysyłać zwykłe wiadomości tekstowe. Przykładowo: taka wyśpiewana lista zakupów na nutę Bee Gees…

Andrzej Jabłoński (basista): Muzyka jest dla mnie czymś, co daje energię do życia. Towarzyszy mi od zawsze, pomaga marzyć i kochać.

Marcin Dyło (klawiszowiec): Muzyka dla mnie jest czymś, czego nie da się w prosty sposób opisać. Jest wszystkim, co posiadam i czasem wręcz egoistycznie wyobrażam sobie, że jest tylko moja. To nie jest pasja, to nie jest hobby, to jest całe moje życie.

 

Lista utworów wybranych przez zespół Łagodna Pianka, których możecie posłuchać w naszym playerze:

1. Coldplay – Yellow
2. Patti Page – Old Cape Cod
3. Pink Floyd – Shine on You Crazy Diamond (Parts I-IX)
4. Sigur Rós – Untitled #8
5. Arcade Fire – Afterlife

Nie ma więcej wpisów