Tobiasz Biliński jest utalentowanym i wrażliwym muzykiem, a pokazuje to za sprawą własnej twórczości już od samego początku swojej muzycznej drogi. Całkiem niedawno miałam przyjemność recenzować jego ostatnią, trzecią już w karierze płytę pt. Whose Blood, gdzie napisałam, że Tobiasz, mimo młodego wieku, jest obecnie w czołówce polskich muzyków, którymi możemy z powodzeniem chwalić się poza granicami naszego kraju.

Długo na spełnienie moich słów czekać nie trzeba było – poza tym, że Coldair lada moment rozpocznie europejską część trasy promującej ostatnie wydawnictwo, okazuje się, że jeden z utworów z Whose Blood trafił na niezwykłe wydawnictwo młodej wytwórni Seashell Records. Ten powstały w maju tego roku label, założony przez Claudio Cataldi i Federico Ghersi, swoją siedzibę ma w Berlinie oraz w Palermo, a skupia się na promowaniu wartościowych artystów z różnych stron świata.

Jak piszą o sobie: Format zapisu jest istotnym elementem naszego projektu. Dorastaliśmy, słuchając muzyki na kasetach, odtwarzanej z naszego walkmana lub z magnetofonu naszych rodziców, więc uważamy, że tylko taśmy mogą zapewnić prawdziwy dźwięk naszego pokolenia. Wszelkie wydawnictwa ukazujące się pod ich szyldem będą dostępne w limitowanych edycjach na kasetach magnetofonowych oraz w wersjach cyfrowych.

Pierwsze wydawnictwo Seashell Records to składanka pt. Pluviôse, a utwory, które się na niej znalazły, mają nawiązywać do lekkiej, deszczowej melancholii. Składankę otwiera utwór Sign Coldair. Prócz Tobiasza, reprezentującego nasz kraj, znaleźli się tam muzycy między innymi z Niemiec, Japonii, Stanów Zjednoczonych czy Norwegii. Kaseta trafiła do sprzedaży 7 września tego roku.

Tracklista Pluviôse:

Strona A:
1. Coldair – Sign (Polska)
2. Chewing Magnetic Tape – Sweet Thing (Niemcy)
3. Ghostlight – Wendy (Japonia)
4. Novanta – Abbi Cura Di Me (Włochy)

Strona B:
1. Lipan – Grizzly Creek (Włochy)
2. In Every Dream a Nightmare Waits – Praying for You (Australia)
3. Teclo – Brighton (USA)
4. Gyron V – Jag Haver Ingen Kärare (Norwegia)
5. Giampiero Riggio – Moths Invasion (Włochy/Niemcy)

Nie ma więcej wpisów