Premiera drugiego krążka tego młodego chłopaka odbędzie się już w poniedziałek 18.11. (w Polsce ukaże się dzień później). Tymczasem Jake Bugg postanowił uchylić nieco rąbka tajemnicy i na jego oficjalny kanał na YouTube trafiło kilka utworów z nadchodzącego krążka pt. Shangri La.

Pytany o to, czy album nie wychodzi za szybko (przypominam, że płytowy debiut muzyka ukazał się w Polsce styczniu tego roku, a jego światowa premiera miała miejsce w październiku 2012 roku) odpowiada: Może wydawać się, że ta płyta wychodzi szybko, ale dla mnie, muzyka stanowi ucieczkę. Nawet w najbardziej szalonych momentach, gdy mam chwilę wytchnienia, sięgam po gitarę. Dużo podróżowałem, miałem niesamowite doświadczenia, więc musiałem o tym napisać – tłumaczył w wywiadzie przeprowadzonym przez Zane’a Lowe’a na antenie BBC Radio 1.

Nad brzmieniem drugiego krążka Brytyjczyka czuwał Rick Rubin i po przesłuchaniu udostępnionych utworów myślę, że możemy spodziewać się albumu co najmniej na poziomie świetnego debiutu, jeżeli nie lepszego!

Przypominam, że Jake Bugg już 30 listopada wystąpi w warszawskim Palladium. Sam Noel Gallagher powiedział, że ten dziewiętnastolatek to przyszłość muzyki, chyba lepszej rekomendacji nie potrzeba. Poniżej możecie posłuchać pięciu utworów pochodzących z najnowszego wydawnictwa Bugga: There’s A Beast and We All Feed It, A Song About Love, Me And You, Simple Pleasures oraz Messed Up Kids.

Nie ma więcej wpisów