Niskie temperatury, długie wieczory. Klimat ten jest sprzymierzeńcem zadymionych i zatłoczonych klubów, gdzie czuć jesienną melancholię. A idealnym dopełnieniem tej aury jest muzyka, a dokładniej jazz. Skończył się koncertowy sezon plenerowy i czas przenieść się w ciepłe i klimatyczne miejscówki.

Jazzpospolita właśnie robi obchód po paru miejscowościach i szkoda byłoby przegapić ich występy, bo to magnetyczne połączenie jazzu, muzyki elektronicznej, odrobiny ambientu, muzyki filmowej i paru innych smaczków składających się na ładną i spójną całość. Zespół dociera zarówno do fanów standardu jazzowego, jak i dla wszystkich spragnionych nowych i eksperymentalnych brzmień.

Zadebiutowali EP-ką w 2009 roku i od tego momentu ich kariera nabrała większych obrotów. W 2010 roku podpisali kontrakt z poznańską wytwórnią Ampersand, gdzie nagrali pierwszy longplay pt. Almost Splendid. Za nimi już masa koncertów w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Można było ich usłyszeć w Wielkiej Brytanii, Danii, Rosji czy Rumunii. Teraz wracają na polskie ziemie, do polskich słuchaczy, więc warto zaznaczyć w kalendarzu wolny wieczór i dać ponieść się jazzowym dźwiękom.

Kiedy: 20.11 (środa)
Godzina: 20:00
Gdzie: Kraków, Magazyn Kultury (ul. Jozefa 17)
Bilety: 20 zł

Kiedy: 21.11 (czwartek)
Godzina: 20:00
Gdzie: Wrocław, klub Puzzle (Przejście Garncarskie 2)
Bilety: 20 zł

Kiedy: 24.11 (niedziela)
Godzina: 19:00
Gdzie: Poznań, Meskalina (Stary Rynek 6)
Bilety: 20 zł

Nie ma więcej wpisów