Około pół roku temu Polskę obiegła wieść o koncercie zespołu The 1975. Grupa z Manchesteru dopiero co zadebiutowała płytą o tytule The 1975, która ukazała się 2 września bieżącego roku nakładem Dirty Hit/Polydor. Trzy z szesnastu piosenek mieliśmy już możliwość usłyszeć na wcześniej wydanych EP-kach, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. The City, Chocolate i Sex to utwory, które z pewnością pojawią się na setliście warszawskiego koncertu.

Art popowa grupa The 1975, mimo niedawnego debiutu, z każdym dniem dociera do coraz szerszej publiczności. Kwartet ma już za sobą koncerty między innymi w towarzystwie Two Doors Cinema Club, a przed nim także występy w roli supportu The Neighbourhood.

Tę oryginalną mieszankę stylów poprzedzać będzie występ polskiego zespołu Kumka Olik. Grupa powstała w 2007 roku i zadebiutowała na scenie muzycznej w 2009 roku płytą Jedynka. Chłopaki mają na swoim koncie trzy albumy i aktualnie pracują nad czwartym. Podczas ich występu, oprócz piosenek już znanych, zostanie uchylony rąbek tajemnicy ich najnowszych muzycznych dokonań.

Warto wspomnieć, że pierwotnie koncert The 1975 miał się odbyć w Hydrozagadce, jednak ze względu na spore zainteresowanie został przeniesiony do klubu Proxima.

Kiedy: 26.11 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99)
Start: 20:00
Bilety: 45 zł / 55 zł

Nie ma więcej wpisów