Wiosną tego roku Bonobo wydał swój kolejny, piąty album The North Borders, udowadniając, że plasuje się na najwyższym szczeblu wśród producentów muzyki elektronicznej.

Nazywany pionierem downtempo Anglik, po raz kolejny otwarł przed słuchaczami kojące dla ucha muzyczne pejzaże. Ponadto jak nikt inny, potrafi umiejętnie wprowadzać zapadające w pamięć motywy instrumentalne jak i sample wokalne, a gości użyczających swego głosu na płycie nie brakuje. Na przykład utwór First Fires otwierający krążek, stworzony został przy współpracy z Greyem Reverendem.

Niedawno pojawił się remiks kawałka, który stworzyła Maya Jane Coles. Londyńska producentka również może zaliczyć rok 2013 do udanych. Między innymi w maju zaprezentowała w BBC Radio 1 swój Essential Mix, a w lipcu wydała debiutanckiego longplaya – płytę Comfort.

W rękach zdolnej DJki First Fires zyskuje całkiem nowy wydźwięk. Dodany wyraźny house’owy beat sprawia, że utwór wciąga hipnotycznym rytmem od pierwszych sekund. Sprawdźcie koniecznie.

Nie ma więcej wpisów