Boy George to zdecydowanie kolorowa postać brytyjskiej, światowej właściwie, sceny pop. W latach osiemdziesiątych wraz z Culture Club rozgrzewał klubowe i domowe parkiety, a Karma Chameleon czy Do you really want to hurt me tegoż zespołu wciąż mają stałe miejsce na imprezowych playlistach.

Samego ekscentrycznego artystę częściej można było ostatnio oglądać na okładkach tabloidów niż w prasie muzycznej. Najbardziej zapadającym w pamięć punktem w jego bieżącym dorobku wydaje się stworzenie wokali do Somebody to Love Marka Ronsona. Fanów ucieszy zatem wiadomość o nowej płycie brytyjczyka – This Is What I Do. Pierwszy od 18 lat album z całkowicie premierowym materiałem ukaże się w Polsce pod koniec stycznia.

Boy George do współpracy przy wydawnictwie zaprosił muzyków towarzyszących mu przy ostatnich trasach koncertowych, jak i ludzi odpowiedzialnych za sukcesy Culture Club. Pojawiają się DJ Yoda, Kitty Durham czy Ally McErlaine (Texas), a album wyprodukował Richie Stevens.

Główny zainteresowany mówi, że krążek z założenia ma być luźny i utrzymany w optymistycznym tonie. Choć singlowe King of Everything przypomina, że głos piosenkarza stracił swoją pamiętną barwę, zawsze można odkryć Boy George’a na nowo. Sprawdźcie sami.

Tracklista This Is What I Do:

1. King of Everything
2. Bigger Than War
3. Live Your Life
4. My God
5. It’s Easy
6. Death of Samantha
7. Any Road
8. My Star
9. Love and Danger
10. Nice and Slow
11. Play Me
12. Feel the Vibration

Nie ma więcej wpisów