Trzeba było prawie pięćdziesięciu lat, by utwór Like a Rolling Stone Boba Dylana doczekał się teledysku. Oczywiście obraz towarzyszący utworowi obwołanemu przez magazyn Rolling Stone najważniejszą piosenką wszech czasów nie mógł być zwykłym wideoklipem.

To co artysta zaprezentował wraz z agencją Interlude jest doprawdy tworem niezwykłym. Otrzymujemy interaktywny panel gdzie jak w telewizji możemy przełączać między szesnastoma różnymi kanałami. W każdym z nich bohaterowie programów śpiewają, czy raczej poruszają ustami, do słów utworu. Wśród wachlarza możliwości znajdują się m.in. kreskówka dla dzieci, mecz tenisa, program kulinarny i informacyjny, oryginalny występ Dylana z 1966 roku czy teledysk Danny Browna.

Warto przypomnieć, że Bob Dylan pierwszy zwrócił uwagę na krótki film jako formę oprawy konkretnego utworu. Scenę jego pomysłu, otwierająca dokument Don’t Look Back z 1967 roku można spokojnie nazwać pionierskim teledyskiem.

Wideo do Like a Rolling Stone można oglądać w kółko, a i tak za każdym razem wyjdzie co innego. Utwórzcie swoją własną wersję, dobra zabawa gwarantowana! Sami zobaczcie.

Nie ma więcej wpisów