Mam nadzieję, że nie zapomnieliście jeszcze o przyjemnej muzyce wysypującej się z rękawów zespołu Simian Ghost. Przypomnijmy sobie jednak w skrócie, iż ci muzycy powinni Wam się kojarzyć ze znakomitymi popowymi kawałkami, m.in. z utworem Wolf Girl, który wypłynął wraz z zapowiedzią drugiego krążka Youth. To dotychczas jedyny album, który został nagrany przez ostateczny skład zespołu, z założycielem Sebastianem Arnströmem na czele.

Szwedzi częstowali dotychczas swoich fanów popowymi utworami. Przy okazji swojego drugiego albumu chcieli zboczyć na nieco bardziej elektroniczną i taneczną drogę, jednak nie do końca im się to udało i poddali się samemu procesowi tworzenia, który przychodzi im bardzo łatwo i wymyka się spod kontroli wszelkich planów. Ich dorobek krąży więc wciąż wokół spokojnego popu, który kojarzy się głównie z błogim czasem wypoczynku.

Tym razem będzie zapewne tak samo. Simian Ghost powracają do tworzenia i z pewnością nie odbiegną klimatem od swojego poprzedniego materiału, co udowadnia ich najnowszy wytwór. Do sieci niedawno wypłynęło ich najnowsze nagranie, które zapowiada trzecią płytę. Przed Wami A Million Shining Colours – utwór, który nie tylko przypomni Wam wakacje, ale również stare dobre czasy, które zapewne wielu z Was zna tylko z opowieści.

Nie ma więcej wpisów