Folk jest jednym z tych gatunków, które mają swoją bardzo długą historię, a mimo to wciąż istnieją i wciąż ewoluują. Za sprawą takich zespołów jak np. Mumford & Sons czy Fleet Foxes, muzyka ta dotarła do szerszego grona odbiorców, co niezmiernie cieszy. W tym folkowym świecie przedstawicielem Polski, z którego możemy być dumni, jest Piotr Jan Brzeziński – znany jako Peter J. Birch.

Artysta ma zaledwie 22 lata, ale jego kariera już teraz zapowiada się kwitnąco. Grał na większych festiwalach w Polsce, koncertował też za granicą m.in. we Włoszech, Szwajcarii czy Niemczech. Po wydaniu debiutanckiego albumu w styczniu tego roku, Peter J. Birch został nazwany – w Przekrojunieślubnym dzieckiem Boba Dylana i Joni Mitchell. Sam nie stroni od klasyki gatunku i nawiązuje do najlepszych z najlepszych. Można znaleźć covery w jego wykonaniu takich folkowych szlagierów jak: I’m So Lonesome, I Could Cry Hanka Williamsa, albo This Land Is Your Land Woody’ego Guthrie.

Już pierwszego grudnia będzie można zobaczyć Petera J. Bircha we wrocławskim klubie Firlej. Wystąpi on z zespołem The River Boat Band, który tworzą: Marcin Lokis Lokś, Mariusz Gobas Szypura i Krystian Pilu Pilarczyk. Koncert promuje wspomniany styczniowy album zatytułowany When The Sun’s Risin’ Over The Town. Krążek bardzo dobry, na którym usłyszymy świetne Claudette – singiel został wyróżniony jako piosenka dnia w pierwszym programie Polskiego Radia. Zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Będzie ono wyjątkową okazją, żeby się przekonać, że folk nie umarł, jest wciąż żywy i ma się bardzo dobrze – również w naszym kraju.

Kiedy: 1.12 (niedziela)
Gdzie: Wrocław, klub Firlej (ul. Grabiszyńska 56)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 10 zł /15 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów