Lubicie nowoczesność i wielkomiejską energię? Czy może bliższe jest Wam życie w zgodzie z tradycją i naturą? Pogodzenie obu tych wymiarów nie jest rzeczą niemożliwą, zwłaszcza gdy z pomocą przychodzi muzyka. Pleśni, najnowszy projekt Avtomat, łączy wschodnie pieśni wielogłosowe z basowymi podkładami elektronicznymi, nadając zapomnianym kompozycjom współczesny wymiar. Przedsmakiem albumu o tej samej nazwie jest zwiastun teledysku do utworu Iszoł Brat.

Wideo obrazuje historię zakorzenioną w ukraińskim tekście piosenki. Zamaskowane rodzeństwo przemierza las w nieznanym celu. Pewny siebie brat nie zważa na znaki dawane przez naturę, podczas gdy wiedziona intuicją siostra przeczuwa zbliżające się niebezpieczeństwo. Przyroda upomni się o młodych ludzi w zaskakujący sposób. Teledysk powstał głównie dzięki crowdsourcingowi i pozytywnej zajawce grupy ludzi. Produkcją zajęła się niezależna grupa Black Oak Studio.

Kajetan Łukomski tworzy pod nazwą Avtomat od ośmiu lat. Do pracy przy nadchodzącym albumie zaprosił wokalistki śpiewające białym głosem. Koncerty Pleśni to zarówno śpiewy a cappella, jak i elektroniczne brzmienia inspirowane IDM, UK-dubstepem czy future bass. Tym sposobem technologia spotyka się z pierwotnymi środkami wyrazu, uświadamiając słuchacza o jego biologicznej naturze.

Nie ma więcej wpisów