A przynajmniej tySleep of Reasonch z polsko brzmiącymi nazwiskami. Za ten cały szum odpowiedzialnym jest niejaki Benjamin Stefanski, który szerszej publiczności kojarzy się raczej z pseudonimem Raffertie. I choć ma na swoim koncie już kilka EP-ek, a także sprawdza się jako producent i promotor, to dopiero teraz zdecydował się na swój pełnoprawny debiut o tytule Sleep of Reason.

Na swoim muzycznym polu nie stroni od głębokich uderzeń, sporej dawki glitchu, ale też i czułych, popowych drgań. Tym samym, prócz pogranicza electro i dubstepu, splata syntezatorową szorstkość z swoim wokalem – czułym i niezwykle emocjonalnym.

Wszystkich nieprzekonanych mogą skusić zupełnie inne słowa, bowiem wielu słyszy w nim coś z Jamesa Blake’a czy przytacza hasła o nastrojowości z regionu samych The xx. No i być może najważniejsze – to on jest odpowiedzialny za wypłynięcie na szerokie wody duetu AlunaGeorge.

Polska data premiery Sleep of Reason, którą serwis musicis.pl objął patronatem, miała miejsce 22 października. Pozostaje więc tylko polecić odsłuch tego krążka składającego się z trzynastu elektronicznych wariacji. Zacznijcie więc od Touching, a później zapoznajcie się z singlem Build Me Up.

Nie ma więcej wpisów