Gorzowska scena alternatywna ma się ostatnio nad wyraz dobrze. Ledwo ucichła wrzawa i oklaski spowodowane nowym albumem UL/KR, a już na horyzoncie pojawia się kolejny kąsek dla wielbicieli inteligentnych tekstów i psychodelicznego rocka. anTeny nie są na scenie nowicjuszami – zespół został założony przez lidera, Bartosza „Niedźwiedzia” Matuszewskiego, już w 2003 roku, kiedy to zaczynali od improwizowanej, około-jazzowej stylistyki zahaczającego o rock progresywny. W tym czasie wydali 4 EP-ki i zdążyli kilkukrotnie zmienić swój kierunek muzyczny.

Armia Drzew to wideoklip promujący pierwszy materiał długogrający anTen pod tym samym tytułem, na którym znajdzie się 12 premierowych kompozycji, które zespół napisał w odświeżonym składzie. Obrazek skomponowany jest z niesamowitych, czasami przerażających rysunków Bartka Doroszko, które składają się na komiks Lessons In Flight.

Album Armia Drzew ma ukazać się jeszcze w tym roku nakładem niezależnej wytwórni Pink Kong Records, której zawdzięczamy między innymi numery od Bueno Bros, Elektrische.TV, Avtomat czy ostatnie wydawnictwo Adre’N’Alin.

Nie ma więcej wpisów