W ciągu ostatnich dni przesłuchałem większość poniższych albumów/mixtape’ów i uznałem, że warto się nimi podzielić. Oczywiście wybór jest kwestią subiektywną, a jeśli chciałbym zamieścić tutaj wszystkie warte uwagi hip-hopowe wydawnictwa z ostatnich dni, to myślę, że w połowie przewijania tego newsa, zwyczajnie znudziłoby się to Wam. Wybrałem to, co lubię i mogę mieć tylko nadzieję, że Wy również znajdziecie coś dla siebie.

Na początek, nowy mixtape rapera z Houston – Trae Tha Truth. Wydawnictwo jest zapewne tylko przedsmakiem tego, co MC przygotował dla słuchaczy już w przyszłym roku. Wtedy też na rynku pojawi się jego nowy album zatytułowany Banned. Póki co, sprawdźcie nowy mixtape zatytułowany I Am King. Na wydawnictwie udzielili się m.in. Diddy, Young Jeezy, T.I., Krayzie Bone, Roscoe Dash, Lupe Fiasco, Meek Mill, Wiz Khalifa, Jadakiss, B.o.B czy Snoop Dogg.

Drugim wartym uwagi wydawnictwem jest produkcja od samego Snoop Dogga. Nie są to co prawda premierowe kawałki, ale mix utworów samplowanych na legendarnym albumie Doggystyle. Warto dodać, że w tym roku mija dwudziesta rocznica wydania tej płyty, więc tym bardziej jest to miła niespodzianka od żywej legendy westcoastowego rapu.

W oczekiwaniu na nowy krążek Chrisa Browna, sam zainteresowany udostępnił nowe wydawnictwo. Usłyszymy na nim Busta Rhymesa, Ludacrisa i Kid Inka. Najnowszy, pełnoprawny album Browna trafi do słuchaczy w przyszłym roku. X Files nie jest oczywiście, jak i twórczość Chrisa Browna, wydawnictwem stricte hip-hopowym, ale uznałem, że warto sprawdzić przedsmak tego co raper i piosenkarz przygotował dla słuchaczy na przyszły rok.

Wśród wydawnictw, o których zupełnie zapomniałem jest EP-ka od Yelawolfa i DJ-a Paula. Black Fall ukazała się już jakiś czas temu, ale jeśli jesteście fanami Yelawolfa czy samego reprezentanta Three 6 Mafia, to warto się z nią zapoznać.

Kolejny ciekawy mixtape to kompilacyjna produkcja od Stalleya. Znajdziecie na niej największe przeboje reprezentanta Maybach Music i rapera, którego można było usłyszeć w tym roku na czeskim Hip-Hop Kempie.

Ciekawym projektem jest również wydawnictwo Once Upon A Crime nagrane przez skład The Godfathers. Jego członkami są Necro oraz Kool G Rap, co na pewno zachęci fanów klasycznego brzmienia do sprawdzenia tej produkcji.

Fantastyczny krążek przygotował również Hopsin z Los Angeles. Jest to według mnie jeden z najciekawszych rapowych albumów ostatnich miesięcy. Na Knock Madness udzielili się m.in. Tech N9ne, Jarren Benton czy Dizzy Wright.

Nie ma więcej wpisów