Na półki sklepów muzycznych na całym świecie w dzień urodzin basisty zespołu Muse Chrisa Wolstenholme’a trafiło najnowsze, tym razem koncertowe wydawnictwo tego trio z Devon. Matt i spółka zdecydowali się podczas ostatniej trasy stadionowej, promującej ich ostatni krążek The 2nd Law zarejestrować za pomocą możliwie najlepszego jakościowo sprzętu jeden z koncertów. Wybór padł na koncert na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, który miał miejsce w  lipcu tego roku.

Live At Rome Olympic Stadium został w całości zarejestrowany w rozdzielczości 4K Ultra High Definition, czyli dwukrotnie lepszej od Full High Definition. Biorąc pod uwagę fakt, że Muse słynie z bogatych wizualnie koncertów, to wydawnictwo to prawdziwa gratka dla osób, które prócz świetnej muzyki oczekują od artysty także niemałego show.

Co prawda nagranie nie zastąpi w żaden sposób emocji towarzyszących koncertom na żywo, jednak podczas koncertu nie sposób zauważyć wszystkich szczegółów budujących to kompletne show. Nie chcę zbyt wiele zdradzać, jednak muszę wspomnieć o tym, że scena jaka przejechała z Muse całą trasę stadionową to największa i najbogatsza we wszelkiego rodzaju efekty specjalne – od wizualizacji aż do pirotechniki.

Sami muzycy wypowiadają się na temat tego wydawnictwa w samych superlatywach. To nasza największa trasa pod względem wielkości i skali produkcji. Z tego koncertu jesteśmy wyjątkowo dumni i czujemy ogromną ekscytację na myśl, że będzie to pierwszy taki materiał w tak wysokiej rozdzielczości – mówią Matt Bellamy, Chris Wolstenholme i Dominic Howard. Możecie zobaczyć nieprawdopodobną ilość szczegółów dzięki wielu nowoczesnym kamerom i ogromnej rozdzielczości. Nie tylko w tym, co robimy my, lecz również nasi fani, nawet ci siedzący zupełnie z tyłu. Widać bardzo dokładnie scenę, jej wystrój. Całość doskonale dopełnia genialna atmosfera, jaka tego wieczoru była w Rzymie. Obiecujemy Wam, że to zupełnie wyjątkowe doświadczenie związanie z Muse. Warto to przeżyć, bez względu na to, czy chodzicie na nasze koncerty, czy nie.

Sporo w tych słowach prawdy – co jak co, ale Muse na żywo zapierają dech w piersiach. Wydawnictwo dostępne jest w formatach CD/DVD oraz CD/Blu-ray. Koncert można było wcześniej zobaczyć na wielkim ekranie – w Polsce został on wyświetlony 19 listopada w 12 największych miastach w sieci kin Multikino. Poniżej próbka tego co znajdziecie na płycie, utwór Starlight:

Lista utworów:
CD:
1. Supremacy
2. Panic Station
3. Resistance
4. Hysteria
5. Animals
6. Knights Of Cydonia
7. Explorers
8. Follow Me
9. Madness
10. Guiding
11. Supermassive Black Hole
12. Uprising
13. Starlight

DVD:
1. Intro
2. Supremacy
3. Panic Station
4. Plug In Baby
5. Resistance
6. Animals
7. Knights Of Cydonia
8. Explorers
9. Hysteria
10. Feeling Good
11. Follow Me
12. Madness
13. Time Is Running Out
14. Guiding Light
15. Undisclosed Desires
16. Supermassive Black Hole
17. Survival
18. The 2nd Law: Isolated System
19. Uprising
20. Starlight
21. Stockholm Syndrome (Las Vegas)
22. Unsustainable (Las Vegas)
23. Liquid State (Dallas)
24. The Road (dokument z trasy)

Nie ma więcej wpisów