Rodriguez, bohater jednej z najbardziej fascynujących historii w muzycznym światku, zawita po raz pierwszy do naszego kraju. Znany głównie dzięki oscarowemu dokumentowi pt. Searching for Sugan Man, artysta zagra 28 marca w warszawskiej Sali Kongresowej.

Postać Sixto Rodrigueza zdążyła już obrosnąć legendą. Gitarzysta-samouk, wokalista, którego dwa krążki wydane w USA na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych przeszły zupełnie bez echa, niepostrzeżenie stał się ikoną w RPA. Nieświadom swej sławy w afrykańskim kraju, odnaleziony przez grupkę fanów, przeżywa obecnie należyty rozkwit swej kariery. Oparte na akustycznej gitarze, rockowe i folkowe brzmienia przypadły do gustu słuchaczom z całego świata. W samej tylko Polsce wystarczyło sześć miesięcy, by soundtrack do wspomnianego już filmu zyskał status platynowej płyty. Trudno się dziwić, gdyż jest to pięćdziesiąt minut fantastycznej muzyki.

Zatem jeżeli chcecie się przekonać, czy ten niezwykły i tajemniczy artysta porywa tłumy na żywo, nie przegapcie swojej okazji. Bilety na występ trafią do sprzedaży w najbliższy piątek i coś czuję, że rozejdą się z rekordową prędkością.

Nie ma więcej wpisów