Od dłuższego czasu Sam Smith krąży w muzycznej przestrzeni, stając się niejednokrotnie wielkim obiektem zainteresowań mediów. Większość zna pewnie utwór La La La Naughty Boy’a, gdzie muzyk zagościł, kojarzy jego solowe prace – single Lay Me Down czy Nirvana. O współpracy z Disclosure pewnie wspominać nie trzeba, bo wszystkie te próby zaistnienia odbiły się szerokim echem.

Tym razem Brytyjczyk upublicznił utwór Money On My Mind, gdzie wyraźnie próbuje zawalczyć o publiczność wielu stacji muzycznych. Brak tu lekkiego soulowego wokalu, pewnego ciepła brzmienia jakie prezentowały wcześniejsze piosenki. Zamiast tego pojawia się nośna elektro-soulowa zbitka wzbogacona o falset Smitha. I mimo, że to wciąż całkiem ciekawa propozycja, to podobnych dostarczono nam już kilka w ciągu tego roku. A jednak warto zwrócić uwagę na przewrotność tytułu do prezentowanej w singlu treści.

Ale to chyba wciąż miła niespodzianka dla fanów muzyka, który właśnie został nominowany do BBC Sound of 2014. Być może właśnie z tej okazji utwór możemy poznać wcześniej niż 16 lutego, kiedy to nastąpi jego oficjalna rynkowa premiera.

Nie ma więcej wpisów