Belgijską grupę Balthazar pamięta z pewnością każdy, kto w październiku był obecny na jednym z koncertów Editors w naszym kraju. Muzycy wystąpili tam w roli supportu i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mimo iż było to moje pierwsze spotkanie z tym zespołem, to był to jeden z najlepszych supportów jakich dane było mi słuchać i oglądać. Pamiętam także, że pozostawili lekki niedosyt, głównie z uwagi na długość swojego występu.

Dlatego też z przyjemnością informuję, że Balthazar już w lutym wróci do Polski i zagra nie jeden, a dwa koncerty. Pierwszy odbędzie się w czwartek, 6 lutego 2014 roku w poznańskiej Klubokawiarni Meskalina, natomiast dzień później muzycy pojawią się w warszawskiej Hydrozagadce.

Ten belgijski pięcioosobowy zespół zadebiutował albumem Applause w 2010 roku, który od razu zdobył nagrodę Music Industry Award w kategorii najlepszy album roku. Ich talent pozwolił im na pokazanie się już w wielu europejskich państwach. Występowali na licznych festiwalach, np. Rock Werchter, Pukkelpop czy Lowlands, a także odbyli tournée po Południowej Afryce. Posłuchajcie jednego z moich ulubionych ich utworów – mam nadzieję, że zabrzmi on chociaż podczas jednego z planowanych u nas koncertów.

Nie ma więcej wpisów