Od wydania jej ostatniego solowego albumu minęły już ponad trzy lata, dlatego nie ma się co dziwić, że zapowiedziała właśnie kolejny. 25 lutego St. Vincent wyda piąty w dorobku album (licząc wspólne wydawnictwo razem z Davidem Byrnem) pt. St. Vincent. Jak sama go opisuje, będzie to imprezowy album, który będzie można grać na pogrzebie.

Razem z zapowiedzią albumu, Annie Clark (St. Vincent) udostępniła pierwszy singiel – Birth in Reverse. Ciekaw jestem pogrzebu, na którym grano by taką muzykę, jednak o dziwo potrafię sobie takowy wyobrazić i wydaje mi się, że takie było zamierzenie Clark zapowiadając imprezę na pogrzebie.

Przez kilka ostatnich dni St. Vincent dodawała części swojego nowego loga na swój profil na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie, które dzisiaj złożyła w całość przedstawiając okładkę nadchodzącego albumu.

Dodatkowo, nowy album artystki zostanie wydany pod skrzydłami nowej wytwórni. Do tej pory za dystrybucję albumów St. Vincent odpowiadała prestiżowa wytwórnia 4AD. 25 lutego funkcję tą przejmie Republic Records. Za produkcję St. Vincent odpowiada John Congleton, z którym artystka współpracowała podczas nagrywania albumu Love This Giant.

Tracklista St. Vincent:

1. Rattlesnake
2. Birth in Reverse
3. Prince Johnny
4. Huey Newton
5. Digital Witness
6. I Prefer Your Love
7. Regret
8. Bring Me Your Loves
9. Psychopath
10. Every Tear Disappears
11. Severed Crossed Fingers

Nie ma więcej wpisów