Po dwóch latach działalności i dwóch studyjnych albumach, zespół UL/KR postanowił zawiesić działalność. Końcem stycznia duet zagra serię pożegnalnych koncertów.

Zespół przedstawił oficjalny komunikat:

W pełni świadomi tego, iż zawieszenie działalności staje się w Polsce bardzo modne i jest dobrym ruchem marketingowym, zdecydowaliśmy się w gronie najbliższych, że na pewien czas zespół/projekt/duet UL/KR zawiesza działalność. Nie zostawimy Was z niczym i w styczniu zagramy jeszcze kilka koncertów. W dalszym ciągu bardzo się lubimy i na pewno jeszcze Was miło zaskoczymy (piękny rym na zakończenie).

UL/KR pojawili się na polskiej niezależnej scenie muzycznej dwa lata temu. Wtedy ukazał się ich debiutancki, niespełna dwudziestominutowy album. To na nim mogliśmy usłyszeć sztandarowe utwory, takie jak Po tak cienkim lodzie, Brodzę i Ruiny, dzięki którym zapewnili sobie czołowe pozycje w muzycznych podsumowaniach. Krążek zyskał tytuł Polskiej Płyty Roku przyznawany przez Gazetę Wyborczą. Drugi, wydany w kwietniu 2013 roku, album pt. Ament wyprzedał się na dwa tygodnie przed oficjalną premierą. UL/KR wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. na OFF Festivalu, Open’erze oraz Festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Przed nami ostatnia okazja, aby w najbliższym czasie posłuchać UL/KR na żywo. Gorzowianie zagrają pożegnalne koncerty w sześciu polskich miastach w ramach Szczęściarze Tour:

10.01.14 Koszalin – Centrum Kultury 105
11.01.14 Szczecin – Hormon
18.01.14 Opole – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
19.01.14 Kraków – Re
23.01.14 Warszawa – Powiększenie
24.01.14 Głogów – MOK

Nie ma więcej wpisów