Dokładnie 21 sekund, a wywołuje więcej emocji niż nie jeden świetnie nakręcony klip – przynajmniej wśród fanów Blur i Gorrilaz. Ci, którzy z nadzieją wyczekiwali nowego materiału jednej z tych formacji muszą ponownie uzbroić się w cierpliwość. Damon Albarn zamieścił w sieci, krótki filmik zapowiadający pojawienie się jego solowego albumu. Dodajmy pierwszego w pełni solowego – muzyk ma już na koncie podpisaną własnym nazwiskiem rockową operę Dr. Dee ale nagrał ją wraz z całym sztabem muzyków.

Płyta ma się ukazać w przyszłym roku, jednak podobno jest już gotowa – same nagrania zostały zarejestrowane jeszcze w lipcu. Damon pracował nad nią wraz z Richardem Russellem z wytwórni płytowej XL Recordings, który odpowiada za jej produkcję oraz skupił się głównie na sekcji rytmicznej materiału. Zaraz po wydaniu krążka Albarn ma zamiar zabrać się do pracy nad nową płytą Blur.

Damon jest bardzo tajemniczy, jeżeli chodzi o album, więc póki co, nic więcej na temat krążka nie wiadomo, jednak w jednym z wywiadów Damon nazwał go dość intymnym. Jedno jest pewne – w stu procentach będzie to jeden z najbardziej oczekiwanych albumów przyszłego roku, w dodatku taki, po którym będzie się wiele wymagać.

Nie ma więcej wpisów