Świetną, przedświąteczną niespodziankę przygotowały dla fanów rapu dwie amerykańskie legendy tego gatunku. Busta Rhymes i Q-Tip udostępnili całkowicie za darmo mixtape pt. The Abstract & The Dragon. Wydawnictwo zawiera aż 28 numerów.

Busta Rhymes to raper z Brooklynu, aktywny na amerykańskiej scenie od końca lat osiemdziesiątych. Znakiem rozpoznawczym rapera są niezwykle szybkie nawijki i pod tym względem należy on niewątpliwie do najlepszych na świecie. Artysta ma na koncie dziewięć solowych albumów, a w przyszłym roku ukaże się jego kolejny krążek, który zatytułowany będzie E.L.E. 2 (Extinction Level Event 2). Q-Tip z kolei, pochodzi z nowojorskiego Queens i jest aktywny na zachodniej scenie od 1986 roku. Największą popularność raperowi przyniosła działalność w ramach legendarnego i uznanego na całym świecie składu A Tribe Called Quest. Raper ma na koncie trzy solowe albumy i występy w kilku filmach, m.in. Poetic Justice, She Hate Me czy Cadillac Records.

Dla mnie osobiście jest to jedna z tych kolaboracji, o której nie pomyślałbym nawet przez chwilę. Wiadomość o wspólnym mixtapie Busta Rhymesa i Q-Tipa bardzo mnie ucieszyła, gdyż wiedziałem, że dwóch tak utalentowanych i uznanych raperów stworzy wydawnictwo przynajmniej warte uwagi. Po odsłuchu mogę jedynie stwierdzić, że krążkiem jestem zachwycony, gdyż dostałem klasycznie brzmiący materiał, który w idealny sposób równoważy warstwę muzyczną i nawijkę gospodarzy. Na mixtapie gościnnie udzielili się m.in. Redman, Lil Wayne, Kanye West, Raekwon, Talib Kweli czy Missy Elliott.

Nie ma więcej wpisów