Pomimo tego, że uroczysta gala wręczenia wszystkich nagród BRIT Awards 2014 będzie miała miejsce dopiero 19 lutego 2014 roku, to zawsze mniej więcej w połowie grudnia poznajemy zwycięzcę prestiżowej nagrody Critics’ Choice Award. I właśnie wszystko stało się jasne – wyborem krytyków został Sam Smith.

W tegorocznej batalii o ten prestiżowy tytuł ze Smithem walczyły dwie panie – Ella Eyre oraz Chlöe Howl. Być może duży wpływ na to miały wszystkie wcześniejsze dokonania 21-letniego Brytyjczyka – duet z Disclosure w Latch, nagranie razem z Naughty Boy hitu La La La czy debiutancka EP-ka Nirvana.

Podczas odbierania statuetki Sam nie krył, jak bardzo czuje się wyróżniony: Ta nagroda jest dla mnie wszystkim, to jedyna nagroda, która mnie tak naprawdę obchodzi. Oglądałem BRIT Awards co roku, jak prawdziwy fanatyk.

We wcześniejszych latach wyborem krytyków byli Adele, Florence + the Machine, Ellie Goulding, Jessie J, Emeli Sandé oraz Tom Odell. Wszystkim artystom nagroda ta otworzyła drzwi do międzynarodowego sukcesu, a na rodzimych wyspach są traktowani wręcz jak bogowie. Dlatego też Sam nie powinien obawiać się o przyszłość swojego debiutanckiego albumu zapowiedzianego na wiosnę. Promować go ma utwór Money On My Mind, którego możecie posłuchać poniżej.

Nie ma więcej wpisów