Długo kazali na siebie czekać, ale w końcu zawitają do naszego kraju. To jedna z ciekawszych wiadomości w kończącym się 2013 roku – zespół Phoenix wystąpi 5 lipca podczas Open’er Festival.

Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju, a przyjadą do nas z dorobkiem pięciu płyt, więc kazali na siebie czekać naprawdę długo.

Zadebiutowali w 2000 roku płytą United, która zawierała utwór Too Young – z pewnością kojarzycie go ze ścieżki dźwiękowej do filmu Lost In Translation. Cztery lata później nakładem wytwórni EMI wypuścili krążek Alphabetical, który osiągnął sukces komercyjny, a zawierał takie przeboje jak Everything Is Everything i Run Run Run.

Rok 2006 to premiera płyty It’s Never Been Like That. Trzy lata później wydali płytę Wolfgang Amadeus Phoenix wyprodukowaną wspólnie z Philippe Zdar z Cassius, która zgarnęła nagrodę Grammy w kategorii Best Alternative Music Album, a kawałek 1901 wskoczył na pierwsze miejsce listy Billboard Hot Alternative Songs. To przełomowa data dla zespołu Phoenix. Od tamtej pory świat należał do nich – zagrali na największych światowych festiwalach.

Do Polski przyjeżdżają promować materiał z najnowszej płyty zatytułowanej Bankrupt! wydanej w kwietniu tego roku.

Nie ma więcej wpisów