Pochodzący ze Szkocji artysta na swoim profilu, na Facebooku udostępnił najnowszy kawałek zatytułowany Structure, który powstał we współpracy z wytwórnią LuckyMe.

Piosenka została opublikowana w ramach prezentu pod choinkę od niezależnej firmy fonograficznej LuckyMe, która postanowiła obdarować swoich sympatyków ponad dwudziestoma numerami i wpadła na pomysł adwentowo-muzycznego kalendarza, na którym codziennie odsłania kolejny kawałek. Wytwórnia LuckyMe istnieje na zasadzie kolektywu znajomych osób, a powstała w Glasgow, w połowie 2007 roku. Co ciekawe, pierwszym wydawnictwem tego labelu był dwunastocalowy singiel Ooops! Hudsona Mohawke.

Młody producent oraz DJ, który umiejętnie balansuje między elektroniką a hip-hopem, do współpracy przy Structure zaprosił młodą artystkę R&B, 23-letnią Brytyjkę, Shamz Le Roc oraz jej rówieśniczkę BBHollogramz, która w połowie grudnia zadebiutowała EP-ką 13.

Muzyką Hudsona Mohawke aka Hud Mo zainteresowała się niezależna londyńska wytwórnia płytowa Warp Records, a owocem tego zainteresowania była dobrze przyjęta przez środowisko EP-ka Polyfolk Dance, która pojawiła się w styczniu 2008 roku. Pod koniec 2009 roku wydał album Butter, z którego pochodzi charakterystyczny FUSE. Natomiast w połowie stycznia br. Mohawke podpisał kontrakt z G.O.O.D. Music jako producent, pozostając we współpracy jako muzyk z LuckyMe oraz Warp Records.

Artysta ma na swoim koncie przede wszystkim single i remiksy oraz współpracę z innymi muzykami, m.in. z Kanye Westem czy Daft Punk.

Nie ma więcej wpisów