Marzec zapowiada się bardzo koncertowo. Jednym z pierwszych w tym czasie będzie występ Franka Turnera, który 2 marca odwiedzi warszawską Proximę.

Pozbawione zbędnych elektronicznych wstawek, choć wciąż wzbudzające zainteresowanie dobrą produkcją, albumy Franka inspirowane są klasyką. Akustyczne brzmienia rockowe przeplatają się z folkiem, co wielu daje obraz następcy słynnego Boba Dylana, tyle że w angielskiej wersji. Tych, których niezbyt pociąga wizja takiej twórczości, z pewnością zaciekawi element punkowy, który przewija się w solowej karierze muzyka. Podobnie zaskakujący może być zwrot ku spokojniejszym brzmieniom, które poprzedziło członkostwo w grupie Million Dead, grającej melodyjny post-hardcore punk.

Do tej pory Turner odwiedził wraz ze swoim zespołem The Sleeping Soul już dwa polskie miasta. Miało to miejsce w okresie wydania płyty England Keep My Bones w 2011 roku. Tym razem najważniejszą częścią występu będzie zapewne zestaw z wydanego w kwietniu poprzedniego roku albumu Tape Deck Heart. Podobnie jak miało to miejsce podczas Festiwalu w Jarocinie, gdzie był jedną z gwiazd imprezy.

Kiedy: 2.03.2014 (niedziela)
Gdzie: Warszawa, Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99)
Start: 20:00
Bilety: 65 zł

Nie ma więcej wpisów