Norweski duet reprezentujący muzykę elektroniczną postanowił dołączyć do grona muzyków, którzy tej zimy zaskoczyli swoich fanów. Torbjørn Brundtland i Svein Berge na wspólnej stronie internetowej udostępnili najnowszy utwór zatytułowany Twenty Thirteen, który wykonują razem z multiinstrumentalistą i kompozytorem oraz dobrym znajomym, Jamiem McDermottem z The Irrepressibles.

Na koniec tego roku prezentujemy nasz nowy, ekskluzywny kawałek – dostępny tylko na naszej stronie internetowej. Piosenka o wdzięcznej nazwie „Twenty Thirteen” jest swingowym podsumowaniem 2013 roku. I jak zawsze utwór jest dostępny za darmo – jako prezent od nas dla was – informują Röyksopp na swojej stronie.

Natomiast na początku grudnia Norwegowie oznajmili, że w imię muzyki znów połączą siły ze szwedzką piosenkarką Robyn. Artyści ogłosili wspólną trasę koncertową, której nadali nazwę Do It Again Tour 2014. Wcześniej mieli okazję współpracować ze sobą w 2009 roku (Robyn zaśpiewała w The Girl and The Robot na płycie Junior) oraz w 2010 roku (Röyksopp wspomogli numer None of Dem na płycie Body Talk). Trasa Do It Again Tour 2014, zaplanowana na 2014 rok, ma objąć Amerykę Północną oraz Europę.

Nie ma więcej wpisów