Rok 2014 dopiero się zaczął, a już docierają do nas pierwsze wiadomości o nowościach płytowych, których będziemy mogli posłuchać w tym roku. Jednym z takich wydawnictw będzie album amerykańskiej grupy Foster The People.

Przypomnijmy, że zespół w 2011 roku wydał świetnie przyjętą płytę Torches. To właśnie z tego albumu pochodziły takie hity jak Pumped Up KicksHelena Beat czy Houdini, które kolejno szturmem zdobywały listy przebojów i niesamowicie wwiercały się w głowę, co powodowało, że większość z nas mimowolnie nuciła pod nosem przynajmniej jeden z kawałków tej grupy.

Po ponad dwóch latach od wydania debiutanckiego krążka Panowie uzbierali materiał na kolejny długogrający album i są gotowi do powrotu na scenę. O planach na najbliższą przyszłość w jednym z ostatnich wywiadów frontman grupy Mark Foster mówił tak: Do nowego materiału podeszliśmy zupełnie inaczej. Chcieliśmy zrobić coś bardziej emocjonalnego i ludzkiego, ponieważ nasza poprzednia płyta była w pewnym sensie dosyć elektroniczna i syntetyczna.

Foster zdradził również, że podróże do Afryki i na Bliski Wschód bardzo go zainspirowały, a rzeczy które miał okazję tam zobaczyć wywarły duży wpływ na to co usłyszymy na płycie, co bez wątpienia może być interesującą mieszanką.

Muszę przyznać, że swoim debiutanckim krążkiem poprzeczkę zawiesili sobie wysoko, ale mam nadzieję, że Foster The People sprostają zadaniu, a pod koniec tego roku bez zastanowienia i z wielką przyjemnością będę mogła umieścić ich w corocznym zestawieniu najlepszych płyt mijającego roku.

Póki co na zaostrzenie apetytu obejrzyjcie teasr albumu, który pojawił się na oficjalnym kanale zespołu na YouTube’ie.

Nie ma więcej wpisów