Pochodzi z Los Angeles, ma 25 lat i od ponad roku zdobywa rzesze fanów na całym świecie. Dziś Jillian Banks znana jako BANKS zdobyła uznanie Brytyjskich dziennikarzy.

BANKS jest przykładem artystki, która śpiewając pop nie potrzebuje uciekać do tanich chwytów marketingowych. Całą uwagę skupia na świetnym wokalu i umiejętnie dobiera producentów, którzy tworzą dla niej idealnie dopasowane piosenki. Bo to właśnie z pomocą Jamie’go Woona, Lil Silvi, Totally Extinct Dinosaurs czy Sohn, BANKS dotarła do szerokiego fanów na Wyspach Brytyjskich i w Europie. Nie dziwi, więc fakt docenienia jej twórczości przez brytyjskie media.

Przełomowym momentem w raczkującej karierze BANKS było wydanie EP-ki London za pośrednictwem niezależnej brytyjskiej wytwórni Good Years. To właśnie za sprawą tego wydawnictwa zachwycił się nią The Weeknd, zachwala ją Fiona Apple i Lauryn Hill, Katy Perry, Jessie Ware i Lilly Allen są oczarowane młodszą koleżanką.

Pełna lista nominowanych w tegorocznej edycji wygląda następująco: BANKS, Chance The Rapper, Chlöe Howl, Ella Eyre, FKA twigs, George Ezra, Jungle, Kelela, Luke Sital-Singh, MNEK, Nick Mulvey, Royal Bloodm, Sam Smith, Sampha, Say Lou Lou.

Nie ma więcej wpisów