Kaiser Chiefs powoli podgrzewają atmosferę przed wydaniem swojej najnowszej płyty Education, Education, Education & War, która jest następcą The Future Is Medieval z 2011 roku. Najświeższy album ma wyjść na światło dzienne 31 marca bieżącego roku. Póki co, grupa odkryła dwie karty z dziesięciu: Misery Company i Bows & Arrows.

Education, Education, Education & War to pierwsza płyta nagrana w całości z nowym perkusistą Vijayem Mistrym, którego poprzednik – Nick Hodgson – odszedł z zespołu w grudniu 2012 roku. Materiał na nową płytę powstał w The Maze Studio w Atlancie, natomiast zmiksowany został w Electric Lady w Nowym Yorku.

6 stycznia oficjalnie ukazał się nowy singiel – Bows & Arrows. Jednocześnie umożliwiono zamówienie Education, Education, Education & War w pre-orderze w sklepie iTunes, dzięki czemu otrzymuje się najświeższy singiel z piątej płyty Kaiser Chiefs. Niestety opcja ta dostępna jest tylko dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i liczyć na powrót zespołu w formie.

Tracklista przedstawia się następująco:

1. The Factory Gates
2. Coming Home
3. Misery Company
4. Ruffians On Parade
5. Meanwhile Up In Heaven
6. One More Last Song
7. My Life
8. Bows & Arrows
9. Cannons
10. Roses

Nie ma więcej wpisów