Jeszcze kilka lat temu Grizzly Bear byli rozpoznawalni przez garstkę słuchaczy. Z roku na rok ta liczba rosła, a w 2012 roku nastał najlepszy okres w karierze grupy. Wszystko to dzięki płycie Shields, która ustawiła zespół na znacznie wyższym szczeblu popularności, niż byli dotychczas. Dostali możliwość wystąpienia na wielu światowych festiwalach oraz zagrali ponad 100 koncertów.

Zwieńczeniem całej trasy był występ na początku 2014 w Australii. Koncert odbył się w jednym z najważniejszych budynków na tym kontynencie – Sydney Opera House. Koncert trwający ponad 2 godziny, wypełnił po brzegi salę, przyciągając tłumy fanów. Emitowany był w internecie, a ci, którzy go nie widzieli, mają szanse nadrobić zaległości i zobaczyć całe nagranie z koncertu.

Może to być ostatnia możliwość do wysłuchania popisów Amerykanów na scenie. Jak sami tłumaczą, przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Pewne jest to, że był to ostatni koncert pod banderą płyty Shields. Możliwe, że panowie skupią się teraz na własnych projektach. Pewne jest to, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy.

Nie ma więcej wpisów