Początek roku to czas gdy zaczynają do nas docierać pierwsze informacje na temat letnich festiwali i gwiazd, które na nich zagrają. Znamy już kilku wykonawców festiwalu Open’er oraz Impact Festivalu, swój line-up powoli zdradzają też nasi sąsiedzi z czeskiego Colours of Ostrava. Do tego grona dołączył właśnie ich młodszy kolega – Life Festival Oświęcim, serwując nam kolejne duże nazwisko.

Obok ogłoszonych już Soundgarden, Balkan Beat Box i Luxtorpedy zagra na nim jedna z najwybitniejszych postaci w historii muzyki rockowej – sam Eric Clapton. Po 50 latach na scenie Clapton wciąż jest bardzo aktywnym artystą. Jego ostatni album Old Sock ukazał się w marcu 2013 roku, a sam artysta jest w świetnej formie i nie przestaje koncertować – w lutym i marcu zagra m.in. w Japonii, Singapurze i Dubaju. Warto także dodać, że występ na Life Festival Oświęcim jest jak dotąd jedynym potwierdzonym koncertem Claptona w Europie w 2014 roku. Tym bardziej jest to wydarzenie godne uwagi.

Legendarny wokalista i gitarzysta, będzie gwiazdą ostatniego dnia festiwalu i pojawi się na stadionie MOSiR w sobotę, 28 czerwca. Bilety na koncert  z udziałem Erica Claptona trafią do sprzedaży dzisiaj, czyli 9 stycznia. Można również kupować karnety obejmujące dwa koncerty – 27 i 28 czerwca.

Festiwalowi jak co roku towarzyszyć będzie pokojowe przesłanie, promujące budowę pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi.

Nie ma więcej wpisów