To jedna z najbardziej cenionych nagród w świecie muzycznym, tym bardziej cieszy fakt, że po raz kolejny otrzymał ją Polak. Wybitny pianista Rafał Blechacz otrzymał prestiżową nagrodę Gilmore Artist Award.

Nagroda Gilmore Artist Award przyznawana jest od 1991 roku co cztery lata młodym talentom muzycznym. Laureaci otrzymują 50 tys. dolarów w gotówce i 250 tys. dolarów na kształcenie i dalszy rozwój kariery. Polak został doceniony za perfekcję, wrażliwość artystyczną, a także emocjonalną wrażliwość. Nagrodę przyznano wczoraj podczas oficjalnej uroczystości – recital polskiego artysty, w którym znalazły się utwory Chopina, Mozarta, Beethovena oraz Debussy’ego możecie zobaczyć poniżej.

Do tej pory to zaszczytne wyróżnienie otrzymali David Owen Norris, Ralf Gothóni, Leif Ove Andsnes, Piotr Anderszewski, Ingrid Fliter, Kirill Gerstein.

Rafał Blechacz jest absolwentem bydgoskiej Akademi Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń. W 2005 roku wygrał XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w Warszawie, otrzymał Paszport Polityki. Rok później podpisał kontrakt z prestiżową niemiecką wytwórnią Deutsche Grammophon.

Nie ma więcej wpisów