Holenderska grupa Dope D.O.D. powraca do Polski! Zespół wystąpi na dwóch koncertach: 14 lutego w krakowskim klubie Fabryka i dzień później we wrocławskim Eterze.

Grupę Dope D.O.D. współtworzy trzech raperów – Dopey Rotten, Jay Reaper i Skits Vicious, którzy wspomagani są przez Petera Songolo. Kariera zespołu rozpoczęła się na dobre w styczniu 2011 roku, kiedy do sieci trafił klip do nagrania What Happened. Sukces teledysku pozwolił grupie na wydanie EP-ki zatytułowanej The Evil, a później albumu Branded. Produkcje zespołu łączą w sobie afrykańskie brzmienia, futurystyczne bity i agresywną nawijkę, co wpłynęło na wyklarowanie własnego, niepodrabialnego stylu.

W ubiegłym roku ukazał się kolejny album zespołu, a usłyszeć na nim można fantastycznych gości, m.in. Redmana, grupę Onyx czy Seana Price’a. Za muzyczną warstwę produkcji odpowiadają nie tylko wspomniany już Peter Songolo, ale również ChuBeats, Maztek, Bong Ra oraz Nightwatch z zespołu Noisia. Krążek Da Roach jest wydawnictwem, na którym nacisk położono na współczesne brzmienie z gatunku hardcore hip-hop. Kawałki łączą w sobie elementy m.in. nurtów drum’n’bass, dubstep czy jungle.

Kiedy: 14.02 (piątek)
Gdzie: Kraków, klub Fabryka (ul. Zabłocie 23)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 39/49/59 zł

Kiedy: 15.02 (sobota)
Gdzie: Wrocław, klub Eter (ul. Kazimierza Wielkiego 19)
Start: godz. 19:00
Wstęp: 38/44/50 zł

Nie ma więcej wpisów