Negatyw powraca z piątym albumem. Już w lutym na sklepowe półki trafi kolejny studyjny krążek mysłowickiej grupy pt. Albinos. Fani znajdą na nim dziewięć świeżych kompozycji oraz nową wersję utworu pochodzącego z debiutanckiego albumu zespołu pt. Paczatarez. Płyta została nagrana we wrocławskim Fonoplastykonie pod czujnym okiem Marcina Borsa, producenta płyt takich muzyków jak Brodka, Hey, Nosowska czy zespół Muchy.

Mimo, że do tej pory Negatyw ma na swoim koncie już cztery studyjne albumy, niezliczoną ilość koncertów w Polsce, a nawet mini-trasę po Chinach (która miała miejsce w zeszłym roku – zespół zagrał tam 9 koncertów), wydaje mi się, że jest to kolejny utalentowany, ale niedoceniany w naszym kraju zespół.

Grupa powstała w 1998 roku w Mysłowicach, jednak na rynku muzycznym zadebiutowali dopiero w 2002 roku wydając krążek Paczatarez. Płytę promował kawałek Amsterdam, od którego tak naprawdę zaczął się szum wokół muzyków z Negatywu. Zespół po wydaniu debiutu ruszył w trasę koncertową, która uchodzi wciąż za najdłuższą klubową trasę koncertową w historii polskiej muzyki rozrywkowej pod nazwą Big Star Paczatarez Tour. Ich dyskografię zamyka album Virus z 2010 roku.

Oto mały przedsmak piątego krążka Negatywu pt. Albinos:

Nie ma więcej wpisów