Jagwar Ma to młody australijski zespół, który uwielbia muzyczne eksperymenty i bez zahamowań łączy rock z elektroniką dokładając do tego odrobinę psychodelicznych dźwięków. Ich debiutancki krążek Howlin’ został doceniony i trafił na zestawienie NME’s 50 Best Albums of the Year – znalazł się tam na dość wysokiej, 16. pozycji.

Panowie byli gośćmi w australijskim Triple J, gdzie podczas sesji z serii Like a Version wykonali utwór Arctic Monkeys z ich ostatniego albumu AM. Wybór padł na Why’d You Only Call Me When You’re High?

Mało jest dobrych coverów Arctic Monkeys – nie wiem czy to ze względu na wyjątkowość ich brzmienia, szczególnie brzmienia głosu Alexa? Tak czy inaczej, panowie z Jagwar Ma mieli fenomenalny pomysł na ugryzienie tego kawałka, do momentu włączenia się wokalu wszystko zapowiada się niesamowicie dobrze. Do momentu… Może to tylko moje osobiste wrażenie, ale Gabriel Winterfield wokalnie zmasakrował całe wykonanie. Zamiast świetnego kawałka w świeżej, bardzo funkowej wersji wyszedł mały koszmarek. To tylko potwierdza fakt, że są utwory, których nie powinno się coverować. Przekonajcie się sami.

Nie ma więcej wpisów