Jak co roku, zaraz po rozdaniu Złotych Globów ogłoszono nominacje do najważniejszych nagród filmowych, nas naturalnie najbardziej interesuje muzyczna strona całego przedsięwzięcia, a ta prezentuje się nadzwyczaj ciekawie.

Już jakiś czas temu wspominaliśmy o filmie Her Spike’a Joneza w kontekście Arcade Fire oraz Karen O. Wokalistka Yeah Yeah Yeahs została nominowana za The Moon Song z soundtracku do tego właśnie obrazu, a Will Butler wraz z Owenem Palletem zostali wyróżnieni za muzykę.

Wśród nominowanych piosenek znalazło się też Happy Pharrella (z filmu Despicable Me 2), Ordinary Love U2 (ze ścieżki dźwiękowej do filmu Mandela), tytułowy utwór z Alone Yet Not Alone napisany przez Dennisa Spiegela i Bruce’a Broughtona, a także Let It Go autorstwa Kristen Anderson-Lopez i Roberta Lopeza (film Frozen).

Obecność wśród nominowanych artystów, których nazwiska często pojawiają się na łamach musicis.pl niezwykle cieszy, ponadto miłą niespodzianką jest stylistyczna różnorodność piosenek świadcząca o tym, że czasy kiedy triumfy święciła Celine Dion bezpowrotnie minęły.

Ubiegłorocznym laureatem Oscara w kategorii najlepsza piosenka jest Skyfall Adele, w tym roku ceremonia rozdania nagród odbędzie się 3 marca.

Nie ma więcej wpisów